Tyhle perníčky jsou hned měkké a nemusí se nechat uležet.
Postup
Ze všech surovin vypracujeme hladké těsto - na vál nasypeme sypké přísady včetně perníkového koření a citronové kůry ze 1/4 citrónu, promícháme, přidáme celá vejce a pomocí tekutého medu vypracujeme těsto. Dáme na talířek, zabalíme do mikroténové fólie a necháme v chladu odpočinout, nejlépe přes noc (i déle). Pak vyválíme placku asi 1/2 cm silnou a vykrajujeme různé tvary. Klademe na plech vyložený pečícím papírem kousek dále od sebe, perníčky trochu nabudou. Ve vyhřáté troubě na 160° upečeme cca 10 - 12 minut - troubu pokud možno neotevíráme, perníčky by ztratily tvar. Na plechu je necháme vychladnout. Zdobíme čokoládou a cukrovou polevou. Tyto perníčky jsou hned měkké, nemusí se nechávat uležet.
Cukrová bílková poleva: 1-2 bílky a pár kapek citronové šťávy mícháme vařečkou s několikrát prosátým moučkovým cukrem dohladka. Množství cukru závisí na velikosti vajíčka, na jeden bílek potřebujeme alespoň pět vrchovatých lžic moučkového cukru, přidáváme tak dlouho, až je poleva dostatečně hustá, aby se na perníčcích neroztékala. Zdobicím sáčkem zdobíme perníčky. Poznámka mamuta: Vyzkoušela jsem snad všechny možné zdobicí sáčky, ale nejlíp se mi zdobí obyčejným mikroténovým sáčkem, ustřihnu nůžkama maličký rožek, naplním polevou a zdobím. Sáček jde kdykoliv vyměnit a přijde mi, že v něm mám takhle největší cit. Kdyby se objevila nějaká profi perníkářka, uvítám každý postřeh :-).
Tipy pro pečení perníčků: - med na perníčky musí být tekutý, neměl by být ani rozpuštěný - perníkové koření si můžeme vyrobit sami utlučením několika hřebíčků, 1 hvězdičky badyánu, špetky anýzu a přidáním mleté skořice - všech přísad kromě anýzu (je specificky aromatický a neměl by mít "hlavní slovo") by mělo být stejné množství, do perníčků potřebujeme 1 polévkovou lžíci koření. - do bílkové polevy přidávám nakonec pár kapek citronové šťávy, z jednoho perníku udělám pokusného králíka a zkouším na něm hustotu polevy tak dlouho, až drží pěkně tvar. - perníčky před pečením nepotírám ničím.
Křen selský (Armoracia rusticana nebo dříve Cochlearia
armoracia) je domácí prostředek se zázračnými účinky na lidskou imunitu s širokou
paletou příznivých účinků na lidský organismus. Je to vytrvalá rostlina pěstovaná pro svůj...
zobrazit článek