Fazole namočíme den předem do studené vody a necháme přes noc. Jehněčí maso (plecko, ramínko, vykostěné žebra) omyjeme, osušíme, pořádně odblaníme a nakrájíme na kostky. Zeleninu očistíme a nakrájíme - brambory na větší kostky, mrkev, pórek a petržel na silnější kolečka, celer na menší kostičky. Na oleji zpěníme jemně nakrájenou cibuli, zalijeme horkým vývarem (může být jakýkoliv - drůbeží, hovězí, jehněčí nebo i zeleninový), vložíme kousky masa, scezené namočené fazole, osolíme, přidáme celý pepř, nové koření, bobkový list, špetku muškátového oříšku a snítky tymiánu a pod poklicí dusíme půl hodiny. Pak přidáme všechnu ostatní zeleninu a společně dusíme doměkka. Eintopf zahustíme nastrouhanou syrovou bramborou, nastrouhaným suchým chlebem, nebo v něm jen rozmačkáme uvařené brambory.
Tip: Eintopf je jídlo z jednoho hrnce, můžeme do něj dát jakoukoliv zeleninu, kterou máme po ruce. K masu můžeme dát fazole, brambory, bílé zelí, mrkev, řapíkatý celer a třeba růžičkovou kapustu, nebo např. brambory, mrkev, celer, petržel, papriku a rajčata, podle toho, co máme rádi, variant eintopfu je nepřeberné množství. Eintopf můžeme připravit i z vepřového masa (plecko), hovězího, dělá se i z kuřecího masa nebo jen z uzeniny.
Rozmarýn
(rozmarýna lékařská, latinsky rosmarinus officinalis) je stálezelená keřovitá rostlina, dorůstající až do 2 metrů. Má velmi příjemnou, pronikavou vůni
i pěkné, z čeledi hluchavkovitých snad nejkrásnější ...
zobrazit článek