Králík na smetaně, na česneku, na houbách... pořád jen králík! :-) Co takhle zkusit netradiční úpravu králičího masa, tentokrát jako čínu? Pro tuto úpravu je potřeba králíka tedy nejprve upéct, klidně den dopředu, nebo pokud nejste velcí jedlíci, tak stačí použít zbytek pečeného králíka z předešlého dne. Výsledek stojí za to.
Postup
Upečeného králíka obereme a maso nakrájíme na malé kousky. Papriku nakrájíme nadrobno, mrkev na tenké plátky, žampióny překrájíme na čtvrtinky nebo osminky, podle velikosti. Čínské instantní nudle vložíme do vroucí vody, už nevaříme a necháme 4 - 5 minut odstát, pak scedíme. Mezitím na trošce oleje orestujeme připravenou zeleninu, jakmile mrkev začne mírně měnit barvu do žluta, přidáme mražený hrášek, společně orestujeme asi 3 minuty, přidáme nakrájené králičí maso, okořeníme grilovacím kořením, opepříme, přidáme nakrájený pórek a lahůdkovou cibulku, 3 lžíce sojové omáčky a asi 1 cm nastrouhaného zázvoru. Směs můžeme mírně podlít (tak půl naběračky) výpekem z králíka nebo vývarem. Tekutinu necháme za mírného varu odpařit. Na další pánvi rozehřejeme trošku oleje, přidáme scezené, okapané čínské nudle a za občasného promíchání zlehka osmažíme, v průběhu smažení přidáme 2 - 3 lžíce sojové omáčky. Na talíře dáme čínské nudle a navršíme králičí směs, povrch posypeme nakrájenou lahůdkovou cibulkou.
Tip: Místo králíka můžeme použít zbytky pečeného/grilovaného kuřete nebo krůtího masa. Králičí maso můžeme použít v podstatě jakkoliv upečené (na smetaně tedy asi ne :-) ), já jsem měla upečeného králíka po provensálsku. Bylo to výborné.
Křen selský (Armoracia rusticana nebo dříve Cochlearia
armoracia) je domácí prostředek se zázračnými účinky na lidskou imunitu s širokou
paletou příznivých účinků na lidský organismus. Je to vytrvalá rostlina pěstovaná pro svůj...
zobrazit článek